Obecny skład zespołu:

Jacek Polak - Vocal,Guitar, Loops, Music, Lyrics (do 2020 roku)
Grzegorz Polak - Drums
Bartłomiej "Gibson" Filip - Bass, Vocal
Marek Kozik - Guitar, Vocal

Oraz gościnnie:

Marek Karkut-Bass
Piotr Żaczek-Bass
Jacek Królik-Guitar
Mario-Bass,Vocal
Tomasz Dzień-Bass
Marek Bartosik-Bass
Krzysztof Pająk-Keys,Guitar
Błażej Chochorowski-Bass
Bartosz Skiba-Bass
Wojciech Kawa-Keys
Zdzisław Marcinkiewicz-Keys
Krzysztof "Chris" Bazan-Vocal,Keys
Joanna Dudkowska-Bass,
Michał Bąk-Keys

Mr. Pollack stworzyli bracia Jacek (gitara) i Grzegorz Polakowie. Bracia Polak karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ.


Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym - ku zaskoczeniu swych fanów - jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova - bardzo popularny "Lot trzmiela"). Płyta ta cieszyła się dużą popularnością, utwory na niej nagrane na stałe weszły do repertuaru koncertowego zespołu, a Jacek został określony "Paganinim Gitary". Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów. Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za "Nową nadzieję gitary" w plebiscycie organizowanym przez wiodący fachowy magazyn "Gitara i Bas", a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą "Największy nieodkryty talent gitarowy".


Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym "Drum Off", organizowanym przez Melody House Musical Instruments.


Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem - aktualnie grającym w zespole Grzegorza Turnaua, Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA). W roku 2013 ukazała się płyta "Black Hawk", bardzo dobrze przyjęta tak w Polsce, jak i za granicą (duże powodzenie w USA). Od 24.08.2014 do 11.09.2014 Zespół Mr.Pollack odbył w trasę koncertową po Chinach "Mr.Pollack 2014 China Tour" promującą najnowszą płytę "Black Hawk" !!! Jesienią 2016 roku Mr.Pollack koncertował w USA i Kanadzie promując świetnie przyjętą na Zachodzie przez krytykę płytę "Black Hawk" !

Po niespodziewanym odejściu Jacka z tego świata w listopadzie 2020 roku Grzegorz i Barłomiej postanowili kontynuować dzieło zespołu Mr.Pollack, aby cała gama rewelacyjnych utworów autorstwa Jacka i Grzegorza nie zaginęły. Po dołączeniu do zespołu Marka Kozika, gitarzysty i wokalisty zespołu "Trzy nie 4", zespół wznowił działalność koncertową w czerwcu 2021 roku.


Początkiem 2022 ukazała się najnowsza autorska płyta zespołu Mr.Pollack pt. "Siedem Źródeł", na której po raz ostatni można usłyszeć gitarę i wokal Jacka.

Odwiedziło nas łącznie 8357 osób
© 2013 Adrian Biniecki.