Obecny skład zespołu:

Jacek Polak-Vocal,Guitar, Loops, Bass Programming
Grzegorz Polak-Drums,
Mario-Bass, Vocal

Oraz gościnnie:

Bartłomiej Filip-Bass,Vocal
Marek Karkut-Bass
Piotr Żaczek-Bass
Jacek Królik-Guitar
Tomasz Dzień-Bass
Marek Bartosik-Bass
Krzysztof Pająk-Keys,Guitar
Błażej Chochorowski-Bass
Bartosz Skiba-Bass
Wojciech Kawa-Keys
Zdisław Marcinkiewicz-Keys
Krzysztof "Chris" Bazan-Vocal,Keys
Joanna Dudkowska-Bass,
Michał Bąk-Keys,

Mr. Pollack tworzą bracia Jacek (gitara) i Grzegorz Polakowie. Bracia Polak karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym - ku zaskoczeniu swych fanów - jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova - bardzo popularny "Lot trzmiela"). Płyta ta cieszyła się dużą popularnością, utwory na niej nagrane na stałe weszły do repertuaru koncertowego zespołu, a Jacek został określony "Paganinim Gitary". Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów. Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za "Nową nadzieję gitary" w plebiscycie organizowanym przez wiodący fachowy magazyn "Gitara i Bas", a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą "Największy nieodkryty talent gitarowy". Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym "Drum Off", organizowanym przez Melody House Musical Instruments. Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem - aktualnie grającym w zespole Grzegorza Turnaua, Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA). W roku 2013 ukazała się najnowsza płyta zespołu, "Black Hawk", bardzo dobrze przyjęta tak w Polsce, jak i za granicą (duże powodzenie w USA). Od 24.08.2014 do 11.09.2014 Zespół Mr.Pollack odbył w trasę koncertową po Chinach "Mr.Pollack 2014 China Tour" promującą najnowszą płytę "Black Hawk" !!! Jesienią 2016 roku Mr.Pollack koncertował w USA i Kanady promując, świetnie przyjętą na Zachodzie przez krytykę płytę "Black Hawk" ! Jesienią 2017 ukaże się najnowsza autorska płyta braci Polak pt. "Seven Sources" po czym zespół wsparty wielkim talentem Dzidka Marcinkiewiczem na klawiszach wyjedzie na międzynarodową trasę koncertową promującą najnowszą płytę.

A oto co na temat Jacka Polaka mówi sam Grzegorz Skawiński:

"Jeden z wybitniejszych polskich wioślarzy eksplorujacych neo-klasyczną materie. Kiedyś, jeszcze za czasów O.N.A. zaprosił mnie do wspólnego grania na płycie swojego zespołu Mr Pollack. Teraz ja mogłem sie odwdzięczyc zapraszając Jacka do ME&MY GUITAR... Zagrał w swoim stylu z pasją i ogniem! Jestem pewien, ze to nie koniec naszej współpracy i jeszcze coś razem zagramy."

Grzegorz Skawiński(Kombii).


Tak o Jacku i Grzegorzu Polakach wyraża się światowej sławy skrzypek Nigel Kennedy :

" Wasza gra jest niesamowita ! Macie w sobie tyle pasji i energii.Po prostu powalacie energią ,techniką i rewelacyjnym brzmieniem ! "

Nigel Kennedy (UK).

Odwiedziło nas łącznie 2839 osób
© 2013 Adrian Biniecki.